Elektronikhjulet

Investering Bestyrelse/rådgivning

Elektronikhjulet søger investor til vækst og rådgivning

Senest opdateret: 20-04-2026
Elektronikhjulet søger investor til vækst og rådgivning
Stadie: Har omsætning
Skal bruge: 500.000 kr.
Stiftet: 2024

Hvad laver virksomheden?

Elektronikhjulet sælger elcykler og el løbehjul via webshop og fysisk butik. 80% af mine ordrer kommer online og leveres på dropshipping aftale med europæiske samarbejdspartnere der leverer direkte til min kunde i Danmark på 3-5 dage.

Virksomheden søger kapital til

Jeg ønsker at vækste forretningen ved at åbne salg til flere lande og kunne bestille partier af elcykler og andre produkter i den kategori hjem i større antal. Efter 6000 ordrer ved jeg hvad der sælger, men vi er begrænset på lagermængde hos EU leverandører og det begrænser volumen.

Og så ønsker jeg rådgivning til at håndtere den logistiske del, samt værksted/reparation, som fungerer, men ikke godt nok.

Det er en god investering fordi

Jeg har mange års erfaring indenfor salg, kommunikation og marketing. Jeg mangler en der kan hjælpe med at lægge en plan og fokusere de rigtige steder for, at rykke forretningen længst muligt.

Forretningen har på 1,5 års tid omsat for over 18 mio kroner. Og det er med salg af elcykler de sidste 6 måneder og ellers kun 3 forskellige slags el løbehjul.

Der er brug for en der kan se forretningen oppefra og guide i den rigtige retning og hjælpe mig med, at få bedre styr på forretningen.

Er i følgende branche(r):

E commerce www teknologi
Handel service
Industri produktion
Er du interesseret i denne investering?

Elektronikhjulet

Se også disse relaterede

Bliv medlem af Capino i dag

Kom i gang i dag

Har du allerede en konto Log ind