Denne annonce er ikke længere aktiv.

Se lignende investeringer her.

Investering

POSTERSbyUS søger kapital til nye markeder

Senest opdateret: 19-09-2025
POSTERSbyUS søger kapital til nye markeder
Stadie: Klar til vækst
Skal bruge: 650.000 kr.
Ansatte: 2
Stiftet: 2020

Virksomheden søger kapital til

Søger DKK 650.000 for en ejerandel på 15-20%.

Investeringen har til formål at finansiere virksomhedens vækst på nye markeder - i første omgang Sverige og Tyskland.

Det er en god investering fordi

Virksomheden har en god dækningsgrad og business case i Danmark, og nabomarkeder vurderes at kunne bære samme koncept, men i større skala - bl.a. vurderet ud fra trends og søgeadfærd.

Iværksætteren besidder alle kompetencer for at udvikle og eksekvere en strategi på samme måde, som det er gjort i Danmark allerede.

Virksomheden skal vækstes fra DKK 3 mio. i omsætning til DKK +20 mio. i løbet af få år.

Her er virksomheden i dag

PostersByUs er startet på deltid i 2020 og fuldtid i 2021 og sælger plakater og rammer til det danske marked - med fokus på relationer (mor, far, bedsteforældre, børn etc.).

Omsætning:

2020: DKK 1,5 mio.
2021: DKK 3,0 mio.
2022: DKK 4,5 mio.

Iværksætteren er Paw Møller Bay Kristensen fra Horsens, som har mange års erfaring indenfor digital markedsføring og digital strategi herunder eksekvering af go-to-market-strategier hos større digitale mediebureauer i Aarhus og København.

Virksomheden har kontor i Horsens, hvor den har eget trykkeri og pakkeri med bl.a. 3 deltidsmedarbejdere.

Shoppen kan besøges på www.postersbyus.dk

Er i følgende branche(r):

E commerce www teknologi
Er du interesseret i denne investering?

Se også disse relaterede

Bliv medlem af Capino i dag

Kom i gang i dag

Har du allerede en konto Log ind